Jak dokonać trwałej zmiany w życiu?

Jak dokonać trwałej zmiany w życiu? - Andrzej Bernardyn
Data: 11 grudnia 2014
Autor: Andrzej Bernardyn

Poniżej prezentujemy fragmenty książki Przewodnik po Krainie Nawyków

Aby dokonać trwałej zmiany w swoim życiu zamiast jednorazowego, intensywnego wysiłku, należy podejmować regularne, celowe ćwiczenia. Metoda małych kroków, wykonywanych często i w odpowiednim kierunku, przynosi najlepsze rezultaty. Jeśli w ciągu każdego z 10 tygodni nauczysz się po 10 nowych słówek, efekt Twojej nauki będzie nieporównanie lepszy od tego, jaki przyniosła Ci nauka 100 słówek w ciągu jednego dnia. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: bez częstego powtarzania szybko zapomnisz większość nowo poznanych słówek. Pracując regularnie, możesz część czasu poświęcić na utrwalanie zdobytej wiedzy, a resztę na rozwój nowych umiejętności.

Porozmawiaj z dowolną osobą, która osiągnęła sukces. Zapytaj ją o to czy była to zasługa jednorazowego, intensywnego wysiłku, czy regularnej pracy. Bez względu na dziedzinę, w jakiej ta osoba osiągnęła swój sukces, prawie zawsze będzie on zasługą jej wytrwałej pracy, a więc wielu małych kroków, które codziennie wykonywała.

Regularna praca nad sobą przynosi znacznie lepsze efekty od jednorazowych prób dokonania zmiany.

Subscribe Header New Color
Cześć Podróżniku!

Jeśli spodobał Ci się artykuł i masz ochotę na więcej, zapraszam do zapisania się na Nawykowy Newsletter!

Nasz posłaniec 2 razy w miesiącu przyniesie dobre wieści o nowych wpisach na blogu, z propozycjami rozwoju konkretnych nawyków i przepisami na skuteczną zmianę. Dużo wartościowej wiedzy i sporadyczne newsy marketingowe.

Dołącz do wspólnej wyprawy po dobre nawyki :-) i zapisz się już teraz!
Podziel się:
Autor:
Andrzej Bernardyn
Trener biznesu z 14-letnim doświadczeniem. Polski ekspert od rozwijania nawyków. Autor edukacyjnej gry planszowej Kraina Nawyków. Główny organizator Trenferencji - największej w Polsce konferencji dla trenerów.
Andrzej Bernardyn - Kraina Nawykow OPT
Zacznij wprowadzać trwałe zmiany w życiu swoim i swoich bliskich Kup grę
+
shopping-cartfacebook-squarelinkedin-squareyoutube-square