Dla kogo jest przeznaczona gra Kraina Nawyków?

 • dla rodziców - chcących nauczyć dzieci nawyków w przyjemny, zabawowy sposób
 • dla par - chcących wspólnie wspierać się we wdrażaniu pożytecznych zmian w życiu
 • dla Ciebie - żebyś indywidualnie pracował nad 1 lub kilkoma nawykami (możesz w tę grę grać również sam)
 • dla osób które pracują nad swoim zdrowiem - dieta, ćwiczenia fizyczne, siłownia, bieganie, przygotowywanie zdrowych posiłków itp.
 • dla szkoleniowców, trenerów, coachów, terapeutów, psychologów - którzy mogą użyć gry do skuteczniejszej pracy ze swoimi klientami i pacjentami
 • dla firm - szukających dla swoich pracowników prezentu, który poza rozrywką przyniesie również korzyści rozwojowe, zawodowe i zdrowotne.
Wybierz grę dla siebie!

Już ponad 1000 osób wprowadza zmiany w swoim życiu dzięki Krainie Nawyków. Do czego Ty ją wykorzystasz?

1. Lepsze Zdrowie

Nawyk regularnych ćwiczeń – zadbaj o swoje zdrowie, kondycję oraz szczupłą sylwetkę.

Nawyk przygotowywania zdrowych posiłków – zadbaj o lepsze samopoczucie, więcej energii oraz zdrowsze i silniejsze ciało.

Nawyk łatwego zasypiania – zadbaj o regenerację ciała, wzmocnienie odporności i koncentracji.

2. Lepsze Relacje

Nawyk doceniania – naucz się szczerze komplementować pracę i starania ludzi w Twoim otoczeniu. Będą Cię bardziej lubić.

Nawyk składania życzeń – zbuduj społeczny kapitał. Pielęgnuj relacje ze znajomymi, składając życzenie w dniu ich urodzin.

Nawyk punktualności – naucz się przychodzić punktualnie na każde spotkanie. Zbuduj wizerunek słownej, profesjonalnej osoby.

3. Lepszy(-a) ja

Nawyk czytania – zdobywaj każdego dnia cenną wiedzę, która pomoże Ci wieść bogatsze i szczęśliwsze życie.

Nawyk słuchania – naucz się uważnie słuchać osób, z którymi rozmawiasz. Dzięki temu zbudujesz z nimi głębsze relacje.

Nawyk uczenia się języka obcego – naucz się płynnie mówić po angielsku, hiszpańsku lub w dowolnym innym języku, poświęcając na to nie więcej niż 15 minut dziennie.

4. Lepsze życie

Nawyk bycia „tu i teraz” – naucz się koncentrować na "tu i teraz", cieszyć chwilą i dostrzegać więcej w każdej sytuacji. 

Nawyk zapisywania marzeń i inspiracji – zadbaj, by każdy cenny pomysł, refleksja, marzenie czy inspiracja zostały zapisane. Dzięki temu łatwiej Ci będzie osiągać ważne dla Ciebie cele. 

Nawyk spełniania marzeń – naucz się wygospodarowywać czas każdego tygodnia na robienie tego, na co masz największą ochotę.

5. Lepsze finanse

Nawyk mądrego kupowania – naucz się podejmować lepsze, spokojniejsze decyzje przy zakupach. Oszczędzisz dzięki temu dużo pieniędzy i nerwów.

Nawyk oszczędzania – naucz się odkładać część zarobionych przez siebie pieniędzy. Dzięki temu zadbasz o własne bezpieczeństwo - finansowe i emocjonalne.

Nawyk monitorowania inwestycji – naucz się sprawdzać regularnie, czy Twoje pieniądze na siebie zarabiają. Przenoś je z inwestycji przynoszących straty na te bardziej zyskowne.

6. Lepsza produktywność

Nawyk planowania – naucz się tworzyć trafny plan dnia, spisywać zadania i określać, które z nich warto wykonać w pierwszej kolejności.

Nawyk pracy w wysokiej koncentracji – naucz się odcinać od rozpraszaczy, zajmować tylko jedną rzeczą naraz. Dzięki temu będziesz w stanie zrobić 2 x więcej w tym samym czasie.

Nawyk robienia od ręki krótkich zadań – naucz się wykonywać od razu krótkie zadania, by szybko osiągać postępy i o niczym nie zapomnieć.

7. Lepsza sprzedaż

Nawyk dopisywania do bazy potencjalnych klientów – zadbaj o to, by z każdym dniem Twoja baza potencjalnych klientów rosła. Dopisuj do niej imiona i nazwiska osób lub nazwy firm.

Nawyk follow-upu do wysłanej oferty – trzymaj rękę na pulsie w ofertach, które wysłałeś/łaś. Podtrzymuj kontakt z klientem, który już sam zainteresował się Twoimi produktami.

Nawyk pielęgnowania relacji z klientami – naucz się być w stałym kontakcie z klientami. Podsyłaj im ciekawostki i pomocne informacje.

8. Lepsze zarządzanie

Nawyk motywowania pracowników – naucz się motywować swoich pracowników, wysyłając im motywacyjne wiadomości lub poprzez regularną rozmowę.

Nawyk monitorowania postępów w powierzonych zadaniach – sprawdzaj regularnie, czy delegowane przez Ciebie zadania są należycie wykonywane przez Twoich pracowników.

Nawyk przygotowania efektywnego spotkania – naucz się precyzyjnie określać cel spotkania, jego agendę oraz niezbędne osoby, które powinny wziąć w nim udział. Dzięki temu osiągniesz na spotkaniu dużo więcej i to w krótszym czasie.
Wybierz grę dla siebie!

Zmień złe przyzwyczajenia 
i rozwiń dobre nawyki

Zdarza Ci się przez cały dzień jeść zdrowe posiłki tylko po to, by wieczorem pożreć słodycze albo paczkę chipsów?

A może w pracy zawsze postępujesz taktownie, ale nie starcza Ci już cierpliwości dla najbliższych i wybuchasz złością, gdy Cię zirytują?

Albo łatwo się zapalasz do nowego pomysłu (będę chodzić na siłownię! nauczę się obcego języka! będę codziennie medytować!), ale motywacji starcza Ci tylko na kilka pierwszych dni?

Raz czy dwa możemy siłą woli zmusić się do innego (nowego) zachowania. Jeśli jednak nie zmienisz nawyków, szybko wrócisz do starych, często niekorzystnych wzorców zachowań.

Każdy z nas ma złe przyzwyczajenia. Często męczymy się z nimi wiele lat, tracąc nadzieję, że kiedykolwiek uda się je zmienić.

Tymczasem istnieje prosta, naukowo potwierdzona formuła na to, by pozbyć się ich raz na zawsze.

Możesz też zaprojektować nowe, korzystne nawyki, które pomogą Ci wieść zdrowsze, szczęśliwsze i bogatsze życie.
Wybierz grę dla siebie!

Dlaczego nawyki są tak ważne?

Nawyki Dzialaja Automatycznie

1. Działają niezależnie od Twojej motywacji.

Nawyki działają automatycznie. Dlatego - nawet, gdy nic Ci się nie chce - wykonasz nawykowe działania przy okazji, bez potrzeby przekonywania się, że trzeba to zrobić.
Nawyki Sa Latwe Do Wykonania

2. Są łatwe do wykonania.

Nawykowe zachowania to proste czynności, które zajmują tylko kilka sekund lub minut. Dzięki temu, nawet przy bardzo zajętym dniu, znajdziesz na nie czas.
Nawyki Daja Wspaniale Rezultaty

3. Dają wspaniałe rezultaty

By wykonać nawykowe zachowania, nie trzeba o nich pamiętać. Robią się automatycznie. Dzięki temu będziesz je robić z żelazną regularnością, każdego dnia. To z kolei pozwoli Ci osiągnąć efekt kumulacji i drobne działania dadzą łącznie znaczący efekt. 

4. Są już obecne w Twoim życiu

Nawyki już kontrolują Twoje życie. Nawet co drugie Twoje zachowanie w ciągu dnia nie jest efektem Twojej świadomej decyzji, ale właśnie nawyków. Możesz zamienić sabotażystów (złe nawyki) we wspierających Cię przyjaciół (dobre nawyki).

Kim jestem i jak mogę Ci pomóc?

Andrzej Bernardyn - Kraina Nawykow OPT
Nazywam się Andrzej Bernardyn... tak jak taki duży pies z beczułką

Moją życiową misją jest wspieranie ludzi. Robię to w różnych rolach: 

a) jako trener biznesu – od 14 lat dostarczam ludziom sprawdzoną wiedzę i praktyczne umiejętności, 

b) jako innowator – tworzę autorskie narzędzia, dzięki którym łatwo można zastosować w praktyce szkolone umiejętności, 

c) jako ekspert od nawyków – pomagam utrwalić pozytywne zmiany: pojedynczym osobom, zespołom i całym firmom.

Jak mało kto w Polsce fascynuję się nawykami. To główny temat mojej specjalizacji trenerskiej.

Przeczytałem wiele badań naukowych o tym, jak działają nawyki.

Na podstawie tych informacji i własnego doświadczenia, napisałem książkę o nawykach – Przewodnik po Krainie Nawyków. Pomogłem setkom osób w Polsce rozwinąć dobre nawyki w ich życiu! Chętnie pomogę i Tobie : - )

Stworzyłem pierwszą w Polsce (a może i na świecie) grę planszową służącą do zmiany złych przyzwyczajeń, rozwoju dobrych nawyków i nowych umiejętności.

Dlaczego grę? Bo nic innego na dłuższą metę się nie sprawdziło. Próbowałem najpierw śledzić swoje postępy w rozwijaniu nawyków na kartce, potem w kalendarzu, w Excelu czy nawet z pomocą aplikacji. Każde z tych rozwiązań działało chwilę. Na początku dawało nową nadzieję, ale mój zapał, żeby z nich korzystać, błyskawicznie gasł z każdym dniem. Z jakiego powodu?

Były nudne, żmudne i męczące! Kolejny przykry obowiązek na który nie miałem ochoty. Stąd pomysł, by stworzyć bardziej atrakcyjne i wciągające narzędzie. Zachęcające mnie do regularnego korzystania z niego i mierzenia postępów. Do którego będę mógł wciągnąć swoją Żonę, przyjaciół czy kolegów z pracy. Tak byśmy wzajemnie motywowali się do wprowadzania pozytywnych zmian w swoim życiu.

Grę stworzyłem dla siebie, szybko jednak znajomi poprosili mnie, by też mogli z niej skorzystać. Wychodząc na przeciw realnej potrzebie, stworzyłem pierwszą edycję Krainy Nawyków, która rozeszła się co do ostatniej sztuki. Korzysta z niej ponad 1 000 osób w całej Polsce.

Pozbierałem informacje zwrotne od pierwszych użytkowników, zatrudniłem profesjonalnego grafika i dodałem zaawansowaną mechanikę gry. W ten sposób powstała druga, znacznie ulepszona edycja gry, z której możesz teraz skorzystać. Chcesz się przekonać, jak wygląda i działa? : - )

Wybierz grę dla siebie!

Jak Kraina Nawyków Ci pomoże?

Gra Kraina Nawyków pozwoli Ci w łatwy i przyjemny sposób mierzyć Twoje postępy w rozwijaniu nawyków.
Wcielisz się w rolę Podróżnika, który każdego dnia wędruje przez Krainę Nawyków. Najpierw przemierza piaszczystą wyspę, by następnie przepłynąć na inną i wkroczyć do lasu. Później musi stawić czoła ostatniemu etapowi wędrówki – wyspie pełnej niebezpieczeństw. Jednak na szczycie góry na Podróżnika czeka Wielka Nagroda.
Kraina Nawykow - Rola Podroznika OPT
Kraina Nawykow - 4 Nawyki Rownoczesnie OPT
Kraina Nawyków każdego dnia będzie Ci przypominała o Twoich zadaniach i motywowała Cię do działania. Na planszy są 4 niezależne trasy, dzięki czemu będziesz mógł rozwijać do 4 różnych nawyków równocześnie. W każdym z nich zaprojektujesz wyzwalacz, czyli bodziec, który przypomni Ci o wykonaniu nawykowego zachowania. Dodatkowo określisz także, jaką nagrodę przyznasz sobie za każdym razem po zrealizowaniu nawykowego działania oraz za dojście do premiowanych pól.

Aby ułatwić proces rozwijania nawyków, podzielisz go na 5-dniowe wyzwania. Pierwsze z nich będzie tak proste, jak to tylko możliwe. Dzięki temu z łatwością zaczniesz pracę nad nawykami już w dniu otrzymania gry. Każde kolejne wyzwanie będzie odrobinę trudniejsze. Aż dojdziesz do poziomu, który Cię interesuje.
Wybierz grę dla siebie!
Zamiast na nowo szukać motywacji do nauki (na studiach, języka obcego), motywacji do treningu (na siłowni albo w domu), do pracy czy do działania – wykorzystaj z powodzeniem strategię małych kroków! Motywacja jest chimerycznym stworem, na którym ciężko jest polegać. W naturalny sposób działa jak fala – raz jesteś na jej szczycie, a raz na dole. Nie da się cały czas być na "na motywacyjnej fali", dlatego zmiana zachowań powinna być tak zaprojektowana, byś zawsze miał(a) energię do wykonania zadania. 

Zgodnie z badaniami BJ Fogga, amerykańskiego profesora, który od 20 lat bada, co wpływa na zachowania ludzi i wynika z tego, że to prostota i łatwość działania ma decydujące znaczenie w długotrwałej zmianie – a nie motywacja. 

Kraina Nawyków działa właśnie w ten sposób – zgodnie z odkryciami współczesnej nauki. Zachowania, które będziesz rozwijać, będą proste i bez względu na to jaki będzie Twój poziom motywacji, zawsze będziesz w stanie je wykonać. A wyniki, które uzyskasz dzięki systematycznej pracy, pozytywnie Cię zaskoczą. Nie dziś. Nie jutro. Jednak już po tygodniu zaobserwujesz pierwsze znaczące zmiany. A to dopiero początek!
Kraina Nawykow - Prostota i Latwosc Działania OPT
Kraina Nawykow - Rzucanie WYZWAN OPT
Kraina Nawyków świetnie sprawdza się w rozwijaniu nawyków zarówno osobistych (zdrowotnych, finansowych, relacyjnych), rodzinnych (zmywanie naczyń, sprzątanie pokojów, wynoszenie śmieci) jak i zawodowych (sprzedażowych, związanych z zarządzaniem czy efektywnością).

Kolejną ciekawą możliwością, którą dostarcza Kraina Nawyków jest rzucanie WYZWAŃ. Znajdź osobę, która chce rozwinąć podobny nawyk do Twojego – biegania, jeżdżenia na rowerze czy regularnej nauki języka obcego. 

Określcie dzień, od którego zaczynacie swoją pracę nad nawykiem, i regularnie, co kilka dni, wymieniajcie się informacjami dotyczącymi swojej pozycji na planszy. W ten sposób, wykorzystując mechanizm (g)rywalizacji, możesz zyskać dodatkową motywację do wytrwałej pracy nad nawykiem.
Wybierz grę dla siebie!

Sprawdź komu i jak Kraina Nawyków już pomogła!

 • W Krainę Nawyków z dziećmi gram już od paru lat. 

  Dzięki tej cudnej grze kwiatki są podlane, ubrania posprzątane, 
  a buty w szafie a nie na środku przedpokoju.
  Olga Wilińska
 • Ta gra naprawdę działa! Zamiast motywacyjnego kopa i wielkich planów, z których nic nie wynika daje skuteczne narzędzie służące rozwojowi. 

  Wszystko jest bardzo proste, ale geniusz tkwi właśnie w prostocie! Polecam każdemu, kto chce coś zmienić w swoim życiu. 

  Do tej pory czytałem wiele książek, próbowałem wielu metod i wiele razy wyznaczałem ambitne cele, ale dopiero Kraina Nawyków pokazała mi, jak należy właściwie działać. Naprawdę warto!
  Adrian Gamrot, specjalista ds. baz danych
 • Kraina Nawyków jest narzędziem, którego skuteczność mogę potwierdzić na własnym przykładzie. Rozwijając nawyki związane z dietą i aktywnością fizyczną udało mi się schudnąć 3 kg i poprawić wyniki badań. 

  Kraina Nawyków pomaga także moim Klientom. Jestem Trenerem i Planistą Finansowym, pracuję nad harmonią w życiu swoich Klientów na Kole Równowagi. 

  Kraina Nawyków umożliwiła mi przełożenie miesięcznych celów Klientów na codzienne działania, co bardzo poprawiło skuteczność osiągania celów.
  Krzysztof Pilch, Trener, Planista finansowy
 • Ta gra po raz kolejny pokazuje że stosowanie prostych, przejrzystych zasad jest często najbardziej efektywne. 

  Świetna alternatywa dla tych, którzy zawiedli się na cudownych receptach na życiowy sukces spadający z nieba. 

  Ta gra zawiera logiczne, poparte badaniami, sposoby na realizacje swoich celów!
  Tomasz Lipiński, szkoleniowiec, firma Amazon
 • Świetne uzupełnienie niemal każdego szkolenia! 

  Must have trenera wewnętrznego. Gra pomaga zaplanować wdrożenie nowych zachowań, a potem wspiera uczestnika w tym postanowieniu. 

  Genialnie proste i bardzo skuteczne!
  Urszula Rudzka-Stankiewicz, ekspert wdrażania zmian zachowań
 • Kraina Nawyków to rewelacyjne rozwiązanie dla każdego, kto chce efektywnie zarządzać swoim lenistwem 🙂 oraz szybko i skutecznie wyrobić w sobie nawyki, ułatwiające codzienne funkcjonowanie. 

  Gra i książka to idealne połączenie, które w logiczny sposób wyjaśnia dlaczego warto rozwijać nawyki i jak to robić.
  Magdalena Kobiałko, INSPIRE – Centrum Inspiracji Biznesowych
 • Gra Kraina Nawyków to proste w zastosowaniu i jednocześnie niebanalne narzędzie do rozwijania pozytywnych zachowań. Zastosowałem ją by wzmocnić codzienną naukę języka, a także by zamienić nawyk picia porannej kawy, na picie wody. Oczywiście kawę nadal piję, ale pierwsza jest woda 😉 I o takie zdrowe rozwiązanie chodziło.

  Czytelna instrukcja, atrakcyjne akcesoria są tym, co dodatkowo skłoniło mnie by sięgać po tę grę wielokrotnie. Dobrze było grać w Krainę Nawyków z innymi osobami – pozytywna rywalizacja sprawiła, że jeszcze bardziej zaangażowałem się w rozgrywkę. 

  Myślę, że ta gra w zestawie z ebookiem auta na temat rozwijania nawyków, to idealny zestaw dla osób, które chcą wprowadzić w swoim życiu realne i pozytywne zmiany. Polecam!
  Wiktor Wołoszko, Trener, Psycholog, Twórca Gier

Wybierz wariant dla Ciebie

Książka "Przewodnik Po Krainie Nawyków"

29 zł
Gra Planszowa "Kraina Nawyków"

185 zł
PAKIET
Gra Planszowa + Książka

199 zł

Zobacz Krainę Nawyków z bliska

Gwarancja satysfakcji

Być może zastanawiasz się: Czy ta gra na pewno mi pomoże? Czy będzie dobrą inwestycją? 

Nikt nie lubi ryzykować. Doskonale to rozumiem, dlatego chcę ułatwić Ci podjęcie decyzji i biorę ryzyko na siebie. Jeśli gra nie spełni Twoich oczekiwań – napisz mi o tym na maila w ciągu 30 dni od zakupu, a zwrócę Ci 100% wpłaconych pieniędzy.

W stworzenie Krainy Nawyków włożyłem całe swoje serce, kreatywność i wiedzę o działaniu nawyków. Jestem pewny, że jeśli tylko dasz tej grze szansę i przetestujesz ją we własnym życiu – pomoże Ci uzyskać wspaniałe rezultaty. A jeśli tak się nie stanie, możesz śmiało poprosić o zwrot pieniędzy.
Wybierz grę dla siebie!

Kraina Nawyków zmieniła życiu już ponad 1000 osób. Może zmienić i Twoje!

Podsumujmy najważniejsze informacje:

1. Każdy z nas ma złe przyzwyczajenia. Sama siła woli nie wystarczy by je zmienić. 

2. Aby raz na zawsze pozbyć się złych przyzwyczajeń i na dobre wprowadzić do Twojego życia pozytywne zmiany, wykorzystaj potęgę nawyków.

3. Nawyki działają niezależnie od motywacji, są łatwe do wykonania i dają wspaniałe rezultaty. Nie wspominając o tym, że już teraz kontrolują połowę Twojego życia.

4. Skąd tyle wiem o nawykach? Pasjonuję się nimi od 6 lat. Są głównym tematem mojej specjalizacji trenerskiej. Pomogłem setkom osób zmienić swoje życie, zmieniając ich nawyki. Chętnie pomogę i Tobie : - )

5. Do rozwijania nawyków potrzebne jest odpowiednie narzędzie. Nie nudny kalendarz czy Excel. Coś atrakcyjniejszego. Gra! Najlepiej taka, której skuteczność przetestowały już setki osób w Polsce. Kraina Nawyków nada się w sam raz : - )

6. Jestem tak pewny skuteczności tej gry, że daję Ci gwarancję satysfakcji. Albo gra Ci się spodoba albo dostaniesz 100% zwrotu wpłaconych pieniędzy. Możesz dużo zyskać, a ryzyko biorę na siebie ja.
Wybierz grę dla siebie!

Najczęściej Zadawane Pytania

Czy za zakup gry i/lub książki otrzymam fakturę?
Oczywiście. Podaj swoje dane do faktury w komentarzu do zamówienia lub wyślij je na adres andrzej.bernardyn@gmail.com.
Mieszkam poza Polską. Czy wyślesz mi grę i/lub książkę na adres zagraniczny?
Na razie nie. Obecnie realizuję wysyłkę tylko na terenie Polski.
Ile będę czekać, aż gra do mnie przyjdzie?
Gra powinna dotrzeć do Ciebie maksymalnie w ciągu 5 dni roboczych. Najczęściej będziesz mógł z niej korzystać już po 3 dniach od zakupu.
W jaki sposób dostanę przesyłkę?
Kurier Inpost dostarczy Ci ją na wskazany przy zakupie adres dostawy.
Czy w grę można grać samemu?
Tak. Kraina Nawyków jest grą edukacyjną, inną niż typowe planszówki. Grając samemu, będziesz mieć całą planszę dla siebie i 4 trasy do rozwoju 4 różnych nawyków. Zachęcam Cię jednak, by zaprosić do gry domowników lub znajomych z pracy. Zdrowa rywalizacja pomaga w zachowaniu motywacji do pracy.
W ile maksymalnie osób można grać w Krainę Nawyków?
W 4. Na planszy są 4 trasy do śledzenia postępu w rozwoju nawyków. Każdą z nich może wykorzystać inny gracz.
Od ilu lat można grać w Krainę Nawyków?
Od 6 lat. Im młodszy jest gracz, tym większa rola opiekuna, by wyjaśnić zasady gry oraz wspólnie zaprojektować nawyki.
Mam inne pytania. Jak mogę je zadać i czy otrzymam na nie odpowiedź?
Wszelkie pytania możesz śmiało kierować na adres gra@krainanawykow.pl. Postaram się udzielić odpowiedzi w ciągu 1 dnia roboczego.
Wybierz grę dla siebie!
Zacznij wprowadzać trwałe zmiany w życiu swoim i swoich bliskich Kup grę
+
shopping-cartfacebook-squarelinkedin-square